MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ


Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

10.09.2019
Geleceğin Mühendislerine Enerji-Çevre İlişkisi Öğretildi

 

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi kapsamında desteklenen "Geleceğin Mühendisleri ile Teoriden Uygulamaya Enerji-Çevre İlişkisi” projesi gerçekleştirildi.

 


 

TUBİTAK, Sinop Üniversitesi, Sinop il Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Teknik Üniversitesinin iş birliği ile SÜBİTAM yerleşkesinde gerçekleştirilen projeye toplam 90 lise öğrencisi katıldı.
 


 

Yürütücülüğünü Doç. Dr. Sayın Hasan OĞUL'un yaptığı  projede; bilginin toplum ile buluşturulması ve yaygınlaştırılması,bunu yaparken de uygulamayla anlaşılır biçimde aktarılması amaçlandı.
 


 

Projeye katılan öğrencilere; yenilenebilir enerji sistemleri (güneş, rüzgâr, biyogaz, hidrojen yakıt pili ve hidroelektrik) ve nükleer güç santralleri hakkında hem teorik hem de uygulamalı bilgiler verildi.
 


 

Projede yer alan öğrencilere, günümüzün en yaygın tartışma konusu olan çevre kirliliği ve Enerji – Çevre ilişkisi hakkında da uzman eğitmenler tarafından anlatıldı.
 


 

Ayrıca proje kapsamında etkinliklere katılan her öğrenciye bir fidan hediye edilip, fidan dikimleri gerçekleştirerek 100 fidanlı bir hatıra ormanı oluşturuldu.
 

 

 


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
Kalite
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016